Personal

Efter våra kunder är medarbetarna vår absolut viktigaste tillgång. Vårt mål är att skapa en trivsam arbetsplats med engagerade medarbetare som har en hög kompetens inom redovisning, skatt och företagsutveckling. Du som kund får alltid en personlig kontaktperson som lär känna dig och ditt företag. Utöver din personliga kontaktperson finns det alltid ytterligare en medarbetare som backup och bollplank. Vi prioriterar utbildning och vidareutveckling av alla våra medarbetare för att bibehålla och öka kompetensen och på så vis ge våra kunder service i världsklass.

Pär Simonsson

Auktoriserad Redovisningskonsult
Har varit verksam sedan 1991 inom branschen, varav byråchef sedan 2003 för Redovisningsbyrån Öckerö AB. Är Auktoriserad Redovisningskonsult och Diplomerad Företagskonsult.
Utöver jobbet som ekonom har Pär olika styrelseuppdrag och är vice ordförande i Företagarföreningen på Öckerö.

Tel: 031-79 79 553
E-post: par@rvb.se

Christian Simonsson

Auktoriserad Redovisningskonsult
Jobbar på Redovisningsbyrån Öckerö AB sedan 2006. Är sedan hösten 2007 delägare i byrån.

Tel: 031-79 79 552
E-post: christian@rvb.se

Anette Nordström

Redovisningskonsult
Började på Redovisningsbyrån Öckerö AB 2004.

Tel: 031-79 79 558
E-post: anette@rvb.se

Maria Palm

Redovisningskonsult
Maria är från februari 2007 en av våra medarbetare på Redovisningsbyrån Öckerö AB.

Tel: 031-79 79 554
E-post: Maria Palm

Ing-Mari Wallhult

Redovisningskonsult
Värvades till Redovisningsbyrån Öckerö AB i februari 2007. Ing-Mari har lång erfarenhet av både bokföring och löneadministration.

Tel: 031-79 79 557
E-post: ingmari@rvb.se

Malin Jansson

Auktoriserad Redovisningskonsult
Har tidigare jobbat med administration och redovisning i små och stora företag. Började på Redovisningsbyrån Öckerö AB våren 2008.

Tel: 031-79 79 563
E-post: malin@rvb.se

Christina Palm

Auktoriserad Redovisningskonsult
Gjorde sin praktik via IHM Business School hos oss i april 2009 och började därefter på Redovisningsbyrån Öckerö AB augusti 2009.

Tel: 031-79 79 562
E-post: christina@rvb.se

Evelyn Fhager

Auktoriserad Redovisningskonsult
Arbetade tidigare på en Revisionsbyrå i Göteborg och anställdes av Redovisningsbyrån Öckerö AB i augusti 2011.

Tel: 031-79 79 551
E-post: evelyn@rvb.se

Amanda Esberg (föräldraledig)

Redovisningskonsult
Efter studier på Jensen Eduction yrkeshögskola och praktik hos oss anställdes Amanda våren 2013. Har tidigare erfarenheter inom såväl fordonsindustrin som konfektionsbranschen.

Tel: 031-79 79 560
E-post: amanda@rvb.se

Sofia Carling

Auktoriserad Redovisningskonsult
Efter civilekonomexamen våren 2014 anställdes Sofia hösten 2014. Sofia uppfyller redan de formella kraven på en Auktoriserad Redovisningskonsult och samlar på sig fem års arbetserfarenhet för Auktorisationen.

Tel: 031-79 79 556
E-post: sofia@rvb.se

Magnus Olausson

Redovisningskonsult
Hösten 2013 påbörjade Magnus en tvåårig kvalificerad yrkesutbildning och genomförde sin praktik hos oss. Efter examen våren 2015 anställdes Magnus som Redovisningskonsult på Redovisningsbyrån Öckerö AB.

Tel: 031-79 79 561
E-post: magnus@rvb.se

Anna Ahlsell

Redovisningskonsult
2015 påbörjade Anna en tvåårig kvalificerad yrkesutbildning mot redovisningsekonomi och arbetar sedan våren 2017 på Redovisningsbyrån Öckerö AB.

Tel: 031-79 79 560
E-post: anna@rvb.se

Cathrine Gillholm

Auktoriserad Redovisningskonsult
Har tidigare jobbat på en redovisningsbyrå i Göteborg. Började på Redovisningsbyrån Öckerö AB i februari 2016

Tel: 031-79 79 555
E-post: cathrine@rvb.se

Moa Lansgard (föräldraledig)

Redovisningskonsult
Utbildad ekonom som jobbat hos RVB sedan oktober 2018 från att tidigare jobbat bl.a med förvaltning av bostadsrättsföreningar
E-post: moa@rvb.se

Josefin Altby

Redovisningskonsult
Kom tillbaka till RVB i oktober 2019 efter att ha läst en tvåårig yrkesutbildning mot redovisningsekonom och jobbat några år hos en annan redovisningsbyrå.
Tel: 031-79 79 558
E-post: josefin@rvb.se

Kerstin Uddenberg

Redovisningskonsult
Jobbat på RVB sedan mars 2019. Har tidigare jobbat som ekonom och inom utbildningsområdet, bl.a. som rektor på en gymnasieskola
Tel: 031-79 79 559
E-post: kerstin@rvb.se

Eva Molin

Redovisningskonsult
Anställd hos RVB sedan november 2019. Utbildad civilekonom med en tidigare karriär inom IKEA och därefter som förvaltningsekonom hos Öckerö kommun
Tel: 031-79 79 545
E-post: eva@rvb.se

Jenny Berg

Redovisningskonsult
Bytte yrkeskarriär från frisör till redovisningsekonom via en yrkesutbildning. Genomförde sin praktik hos RVB under våren 2020 och blev därefter anställd
Tel: 031-79 79 566
E-post: jenny@rvb.se

Charlotta (Lotta) Pettersson

Redovisningskonsult
Anställdes i november 2020. Har tidigare erfarenheter som ekonom på små- och medelstora företag i Öckerö kommun
Tel: 031-79 79 564
E-post: charlotta@rvb.se

Magdalena Halvardsson

Redovisningskonsult
Jobbar på Redovisningsbyrån Öckerö AB sedan mars 2021. Är nyutbildad ekonom med inriktning mot företagsekonomi och har tidigare erfarenheter inom bokföring & administration genom arbete med sitt familjeföretag.
Tel: 031-79 79 567
E-post: magdalena@rvb.se